To wydarzenie powstało z inspiracji wyjątkową 💯rocznicą uzyskania praw obywatelskich, w tym wyborczych przez kobiety, którą obchodzimy w roku 2018! Oganizujemy je w ramach Inicjatywy 100-lecie Kobiet.
️Nie jest to jednak debata na ważny i jak najbardziej zasadny społecznie czy politycznie temat.
Nie jest to też wykład o przedsiębiorczości, rozwoju czy biznesie.
Nie jest to nawet szkolenie o budowaniu PR czy planowaniu celów.
A jednak jest to spotkanie, którego braku w harmonogramie imprez 💯-lecia sobie nie wyobrażamy😍!
Dlaczego? Postaramy Ci się wyjaśnić nasz punkt widzenia…

Przede wszystkim zachęcamy Cię, byś pozwoliła sobie na PAUZĘ…
Stąd krótki acz wymowny tytuł wydarzenia.
Zatrzymać się w codziennym życiu wcale nie jest łatwo.
Zwłaszcza Nam, Kobietom, które staramy się godzić na co dzień tak wiele ról, zadań, czynności, obowiązków.
Choć w obecnych czasach możemy dużo więcej niż nasze prababcie i babcie, wciąż oczekuje się od nas, że będziemy się sprawdzać w rolach nadanych nam kulturowo, społecznie i ekonomicznie.
Krzyczymy za Nałkowską „Chcemy całego życia!”💪i podejmujemy z pasją i energią nowe wyzwania, jednocześnie usiłując złapać kilka przysłowiowych srok za ogon, by usatysfakcjonować nie tylko siebie, ale i wszystkich dookoła, bo po pierwsze – zależy nam na szczęściu tych, których kochamy💞, a po drugie – tak przecież wypada🤗.
Żyjemy w biegu, pomiędzy pracą jedną i drugą, domem i związkiem, dziećmi i rodzicami, natłokiem spraw do załatwienia, obiadów do ugotowania, zakupów do zrobienia…
Dzień za dniem, noc za nocą, tydzień za tygodniem, od urlopu do urlopu, a czasem nawet bez urlopu…
W obliczu rosnących wobec nas oczekiwań zapominamy o sobie i dostosowujemy się do potrzeb innych. Spieszymy się, by odgrywać nasze role wszędzie, gdziekolwiek jesteśmy, w środowisku zawodowym, prywatnym, społecznym… zapominając o roli najważniejszej – BYCIU SOBĄ.
A właśnie tej roli zaniedbywać nie powinnyśmy.

Proponujemy Ci więc, byś zaPAUZOwała… 🌿 🦋 🌲 🌳 💞 ☯ 🐌
PAUZA to doskonała okazja do odpoczynku; od decyzji o PAUZIEe zaczyna się coś niezwykle ważnego w naszym postrzeganiu świata i siebie.
Od 💯lat możemy wybierać w świetle prawa, ale czy naprawdę z tego przywileju korzystamy? Choćby w tak oczywistej kwestii, jaką jest prawo do dobrego życia, szczęścia, decydowania o sobie czy rozrywki i relaksu?
Czy nie jest tak, że często musi upłynąć 💯tygodni, 💯dni, 💯godzin, byśmy pozwoliły sobie na chwilę zatrzymania się? Na PAUZĘ?

❓Kiedy ostatnio sprawiłaś sobie taki prezent? Dokonałaś świadomego wyboru, by zatrzymać się, wziąć głęboki oddech, zadać sobie pytania:
Jak mi jest? Jak sobie radzę? Czego pragnę?
Zrób to. Dla siebie i dla innych. Zapraszamy Cię. ZaPAUZUJ!

W PAUZIE, którą Ci oferujemy nic nie jest przypadkowe.
👉MIEJSCE, w którym się spotkamy jest SZCZEGÓLNE – to okolice Biebrzańskiego Parku Narodowego, na skraju Kotliny Biebrzańskiej, blisko z niego do pachnących jagodników, magicznego Tykocina, carskiej twierdzy w Osowcu i zagubionych wiosek „na końcu świata”. To „Karczak” – miejsce posiadające Polski Certyfikat Ekoturystyczny od 2014 roku – pachnący ziołami, kwiatami, łąką, lasem, chlebem na zakwasie, jabłkami ze starego sadu. Zielony, spokojny, gościnny, kojący zmysły, z Biebrzańskim „Ekomuzeum”. Więcej informacji pod linkiem http://karczak.pl/

👉CZAS – zabieramy Cię w świat PAUZY na 4 godz. i 30 min. (10.00. 🕙 – 14.30.🕝)
PAUZA powinna trwać trochę, nieprawdaż?
Weź oczywiście pod uwagę czas na dojazdy, którego w programie nie ujmujemy.
Jeśli lubisz przyjechać nieco wcześniej, by oswoić się z nowym miejscem lub odpocząć po podróży, zapraszamy już od 9.40. na aromatyczną, ziołową herbatkę☕🌿
Wyruszymy na spacer z „Karczaka” punktualnie o 10.00.; powrót planujemy o 14.30.
W międzyczasie zatrzymamy się na lunch na trawie🍴. Zadbaj o siebie i weź ze sobą prowiant, posiłek🥐; na świeżym powietrzu i w drodze przyjemnie się głodnieje, a potem jeszcze przyjemniej się delektuje jedzeniem na łonie natury. 🐜 🐞🕸️ 🌸 🥀 🌱 🌳 🌾
Tych, którzy zapragną pobyć dłużej na urokliwym „Karczaku” (od 14.30. do 15.30.) gospodarze zapraszają serdecznie i użyczają swojej kuchni, w której będzie można odgrzać przywiezione posiłki🥘, zagotować wodę na kawę i herbatę, a nawet zwiedzić „Ekomuzeum” i zobaczyć jak się tka na krosnach.

Najważniejsze jednak wydarzy się podczas samej PAUZY.
By jej doświadczyć powędrujemy łąką🌺, miedzą🌱, lasem🌲, obcując z przyrodą, wyostrzając wszystkie zmysły 👀 👣 👃 👂 🖐️ 👅, zatrzymując się po drodze, smakując chwile, doświadczając „tu i teraz”, oddychając głęboko, wystawiając twarz na słońce☀️, słuchając śpiewu ptaków🐦, będąc w uważności☯ …

👉NARZĘDZIA – PAUZA to melanż spaceru w pięknych okolicznościach przyrody i procesu rozwojowego realizowanego w oparciu o unikatowe narzędzie Points of You ®️.
Jego twórcy wierzą, że na wszystko na świecie można spojrzeć z nieskończenie wielu punktów widzenia.
Na ludzi, rzeczy, relacje, wydarzenia, emocje, zadania. Na życie i na siebie.
Biegnąc widzimy tylko cel, wiele umyka nam po drodze.
Stojąc w jednym miejscu (bywa, że utknęłyśmy w nim na dłużej) – widzimy tylko to, co na wprost nas; najczęściej to, co znamy najlepiej i do czego jesteśmy przywiązane – nasz punkt widzenia.
Zmieniając i miejsce i ustawienie, możemy dostrzec więcej.
Będąc w ruchu – jeszcze więcej…
Rozmawiając otwarcie z innymi – jeszcze szerzej i więcej!
Points of You ®️ to także Points of View ®️ – nieskończoność opcji, szeroki horyzont możliwości, całe spektrum rozwiązań.
Podczas PAUZY doświadczysz magii tego narzędzia. Spotkasz siebie NAPRAWDZIWIEJ, SZCZERZE, z SERDECZNOŚCIĄ. Więcej informacji znajdziesz tu: http://www.points-of-you.pl/
PAUZA to też uczta NAJPEŁNIEJSZEGO z możliwych korzystania ze zmysłów, gwarantujemy Ci, że obudzisz więcej niż 5 zmysłów z nami!🧠

👉PODSTAWY + SZCZEGÓŁY
✖️Przyjedź na PAUZĘ sama – żadnych dzieci, żadnych zajęć i spraw, żadnych zadań do wykonania…
Świat się nie zawali, jeśli na kilka godzin znajdziesz czas tylko dla siebie. Ogarnij wszystko tak, byś czuła się na tyle, na ile tylko to możliwe, spokojnie i mogła sobie pozwolić na to, by być tylko „tu i teraz”.
✖️Zadbaj o wygodę – będziemy spacerować, więc załóż wygodne buty, ubranie, które lubisz i w którym czujesz się komfortowo, weź coś na wypadek deszczu, wiatru i słońca🕶️🧥👒👕🧥.
Wiedz, że niezależnie od pogody ⛅🌤️🌧️🌈– my po prostu wyruszamy!
Podjęłyśmy decyzję, że PAUZA jest nam potrzebna, więc żadne zewnętrzne okoliczności nie mogą nam w PAUZOWANIU przeszkodzić. A już zwłaszcza takie, jak kapryśna pogoda, na którą nie mamy wpływu. Za to mamy wpływ na to, co z okolicznościami zewnętrznymi zrobimy😍!
✖️️Weź coś smacznego do zjedzenia na lunch. Coś, czym posilanie się tego wyjątkowego dnia sprawi Ci radość. Wierz nam – to ważne. Możesz wziąć więcej, by poczęstować innych, jeśli tylko masz na to ochotę.
✖️️Weź coś, na czym usiądziesz. Od czasu do czasu będziemy siedzieć, np. na łące.
✖️️Weź jakiś repelent na kleszcze i komary 🦗🕷️. Okolice Bagien Biebrzańskich to ich dom. To my będziemy intruzkami 😍.
✖️️Podpowiadamy Ci, jak dojechać, trasy dojazdu tutaj https://www.google.pl/maps/dir/Centrum,+15-001+Bia%C5%82ystok/Ekoturystyka+%22Na+Karczaku%22,+Nowa+Wie%C5%9B+133,+19-104+Trzcianne/@53.2329811,22.7888607,11z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x471ffc1acdacf175:0x1d20b3d199556569!2m2!1d23.1548654!2d53.1322404!1m5!1m1!1s0x46e0276b9074fead:0x473b3411083adac7!2m2!1d22.6994271!2d53.333357!3e0
Samochód bezpiecznie zaparkujesz na „Karczaku”.

👉JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?
Liczba miejsc – max. 30 osób
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy o zapisy pod wskazanym e-mailem poprzez podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu. Z Twoich danych skorzystamy, by potwierdzić zakwalifikowanie do udziału w PAUZIE.
Jeśli masz pytania – dzwoń, pisz, chętnie odpowiemy❣️
Dorra☎️578 432 300, 📧my.kobiety.2018@gmail.com

👉PRZEWODNICZKI
Małgorzata Górska – polska aktywistka, zaangażowana w działania na rzecz ochrony przyrody, współorganizatorka kampanii w obronie Doliny Rospudy zagrożonej planami budowy drogi ekspresowej Via Baltica. Za swój wkład w obronę środowiska nagrodzona, jako druga osoba z Polski w historii, nagrodą Goldmanów, zwaną ekologicznym Noblem. Działaczka ekologicznych organizacji pozarządowych, współzałożycielka Fundacji Greenmind. Prywatnie niespokojna dusza, wędrowniczka, kobieta „wnaturzona”, pasjonatka tradycyjnego tkactwa ludowego, zielarstwa i naturalnych kosmetyków. Razem z mężem Krzysztofem Górskim, prowadzą gospodarstwo ekoturystyczne „Na Karczaku” nieopodal Bagien Biebrzańskich.
https://www.facebook.com/NaKarczaku/
http://karczak.pl

Dorra Ostrożańska – trenerka, mentorka, masterka RMP® i RSMP®, finalistka wyróżniona w VI Edycji konkursu Polish National Sales Awards 2014 w kategorii Trener Sprzedaży. Fascynuje ją wiele zagadnień, m.in.: NVC, turkusowe organizacje, zarządzanie przez motywację i wartości. Uwielbia pracować w oparciu o narzędzia coachingowe, a jednym z ulubionych jest Points of You ®; jest certyfikowaną praktyczką tej metody. Biolożka, ekolożka, społeczniczka i jedna z 11 inicjatorek przedsięwzięcia “100-lecie Kobiet” na terenie województwa podlaskiego. Ostatnimi czasy fascynuje ją temat archetypów bogiń i bogów w mitologiach i baśniach różnych kultur i ich wpływ na życie współczesnych kobiet i mężczyzn. Zgłębia go, eksploruje, poszukuje inspiracji i w oparciu o to, co odkryje i czego się nauczy, projektuje i prowadzi warsztaty. Jest szczęśliwą mamą 17-letniej Róży.
https://www.linkedin.com/in/dorotaostrozanska/
https://www.facebook.com/dorra.ostrozanska

👉Warsztat jest finansowany przez Karczak i Inicjatywę My, Kobiety…
Warsztat jest organizowany pod matronatem Inicjatywy Społecznej 100-lecie Kobiet.
Ty możesz z niego skorzystać nieodpłatnie.
To, jak? Gotowa na PAUZĘ? 🍀 🍂
30 czerwca w godzinach 10:00-14:30. Nowa Wieś 133- kolonia Karczak

Skip to content

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Więcej informacji >>>

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies.

Zamknij